Top
 • Zatwierdzanie wdrożenia w Power Platform Pipelines
  Jakiś czas temu nagrałem film o wykorzystaniu akcji przedwdrożeniowych w Power Platform Pipelines. Działania te pozwalają stworzyć m.in. przepływ zatwierdzania. W tym poście opiszę akcje, z których korzysta wspomniany workflow.
 • Bezpośredni link do zadania zatwierdzania w Power Automate
  Ten post będzie krótki. Czasami może być konieczne wysłanie użytkownikowi bezpośredniego linka do jego zadania zatwierdzania w Power Automate. Oto i on!
 • Aktualizacja Power Automate Desktop do v2 schema
  Ogłoszony wraz z wersją PAD z lutego 2023 r. nowy schemat Microsoft Dataverse do przechowywania danych Power Automate Desktop, tzw. „v2”, wymaga uaktualnienia wszystkich przepływów pulpitu do pierwszego kwartału 2024 r. Ja już to zrobiłem i stanąłem przed kilkoma wyzwaniami, którymi chciałbym podzielić się z Tobą.
 • Tworzenie elementu listy SharePoint w podfolderze używając SPO REST API
  W tym poście chciałbym podzielić się z Wami tym, jak łatwo utworzyć element na liście, ale nie bezpośrednio razem z innymi elementami, ale w podfolderze.
 • Kopiowanie załączników z taska do załączników elementu listy
  W tym krótkim poście pomogę Ci zbudować przepływ pracy w Nintex for Office 365, który pozwoli Ci skopiować załączniki, które zostały dodane do zadania, do załączników powiązanego elementu listy. Element listy jest oczywiście tym, wokół którego działa cały przepływ pracy.
 • Uprawnienia delegowanych zadań zatwierdzania w Power Platform
  Ten post odnosi się bezpośrednio do mojego najnowszego filmu, w którym opisuję brakujące kroki wymagane do naprawdę pomyślnego delegowania zadania do użytkownika mającego rolę Environment Maker przy użyciu przepływów w chmurze Power Automate i danych zadan zatwierdzania przechowywanych w Microsoft Dataverse.
 • Kontrolka oceniania w Adaptive Cards
  Kontrolka oceniania w Adaptive Cards była w planach. Dawno temu. Jednak żadne aktualizacje nie zostały opublikowane i nadal nie ma takiej kontrolki „z pudełka”. Mimo to nadal można ją zbudować, może nie idealną, ale na pewno działającą.
 • Dostęp do elementu udostępnionego przez link w SharePoint Online skutkuje odmową dostępu
  Miałem do czynienia z bardzo dziwną sytuacją, gdy próbowałem udostępnić element w bibliotece SharePoint Online użytkownikowi, który w ogóle nie miał dostępu do witryny. Po udostępnieniu elementu użytkownik otrzymywał odmowę dostępu, chyba że został dodany do grupy uprawnień „Członkowie”.
 • Jak wzmianiować użytkowników, tagi, kanały i zespoły używając Power Automate
  W tym poście chciałbym podzielić się z Tobą moimi najnowszymi odkryciami na temat sposobów, w jakie można wzmiankować wszystko w Microsoft Teams wysyłając wiadomości z Power Automate, niezależnie od tego, czy jest to użytkownik, tag, kanał czy zespół.
 • Osadzanie obrazków wewnątrz maili z Power Automate Desktop
  Niedawno spotkałem się z koniecznością wysłania wiadomości e-mail z Power Automate Desktop, w której obrazek nie miał być po prostu załącznikiem, a widoczny w jej treści. Żadna funkcja, umożliwiająca zrealizowanie tego zadania nie jest dostępna z poziomu interfejsu użytkownika, jednak jest to możliwe!
 • Timeouty w Actionable Messages
  Ten post został zainspirowany wiadomością, którą Sergi Dominquez wysłał mi na Twitterze. Okazuje się, że gdy żądanie z Actionable Message w Outlooku jest wysyłane do serwera, Outlook czeka tylko określoną ilość czasu na odpowiedź.
 • Pokazywanie i ukrywanie zawartości w Adaptive Cards
  W kartach adaptacyjnych istnieje wiele sposobów pokazywania i ukrywania treści w zależności od innych treści lub warunków, a nawet interakcji użytkownika. Ale mimo iż większość z nich jest dostępna już od wersji 1.2 (a więc dość wczesnej) potrzeba jest trochę wiedzy, jak je faktycznie zaimplementować.
 • Rozwiązywanie problemów z Power Automate Desktop
  Pracuję z Power Automate Desktop od ponad roku. W tym czasie spotkałem się z wieloma dziwnymi błędami, które pojawiały się gdzieś pomiędzy cloud flows, których używałem do wyzwalania RPA, a samymi botami. W tym poście spróbuję pomóc Ci zrozumieć, skąd pochodzą i jak je rozwiązać (lub obejść).
 • Filtrowanie danych w Excel z użyciem Power Automate Desktop
  W tym poście pokażę, jak filtrować dane w tabeli w programie Microsoft Excel.
 • Wyświetlanie obrazków w Adaptive Cards
  Obrazy zawsze wzbogacają projekty Adaptive Cards. Jednak w Microsoft Teams max. payload (rozmiar) wiadomości to tylko 25KB i obejmuje on również rozmiar JSON samej karty. Dlatego bardzo często nie jest możliwe wyświetlenie nawet najmniejszego obrazu w trybie inline. Jakie zatem są inne opcje?
 • Jak automatycznie kończyć zadania zatwierdzania w Power Automate i Microsoft Teams
  Pisząc mój poprzedni post dotyczący pracy z zadaniami w Power Automate, zdałem sobie sprawę, że w tabeli Flow Approval istnieje kolumna o nazwie Flow Notification URI, której do tej pory naprawdę nie doceniałem. Pokażę teraz, jaka drzemie w niej moc!
 • Praca z zadaniami zatwierdzania w Dataverse
  Ten post jest inspirowany niedawnymi prelekcjami, które miałem okazję wygłosić. Opiszę w nim szczegółowo, jak zorganizowane są zadania w Microsoft Dataverse i co możemy z nimi zrobić.
 • Independent Publisher connector krok po kroku
  Po pomyślnym opublikowaniu mojego pierwszego konektora w programie konektorów Independent Publisher (konektor myStrom), postanowiłem podzielić się z Tobą moimi doświadczeniami, abyś Ty również mógł podzielić się swoją pracą z całym światem!
 • THE QUERY STRING \”COMMENT\” IS MISSING OR INVALID
  Od pewnego czasu widziałem tego rodzaju błąd w przepływach pracy Nintex for Office 365, ale w rzeczywistości nigdy nie miałem wystarczającej determinacji, aby sprawdzić, co jest podstawową ich przyczyną. Jednak gdy klient zaczął pytać, ja zacząłem szukać.
 • Odmowa dostępu do witryny pomimo posiadanych uprawnień
  Ostatnio spotkałem się z dziwną sytuacją, gdzie użytkownik narzekał, że dostaje odmowę dostępu do witryny, mimo że gdy sprawdzałem jego uprawnienia, SharePoint wyświetlał, że ma przyznany poziom dostępu „Contribute”.
 • Zamknięcie zawieszonego okna podglądu w Nintex Forms
  To jest krótki post z poradą. Sam często spotykam się z tym problemem podczas pracy z Nintex Forms dla Office 365, zwłaszcza w tzw. „Classic forms”. Czasami po kliknięciu ikony „Preview” pojawia się okno dialogowe, zasłaniając designer overlayem i… zawiesza się. Jak to rozwiązać?
 • Dodawanie wyrażeń w LUIS poprzez REST API
  Podczas pracy z usługą LUIS (Language Understanding Intelligent Service) firmy Microsoft najczęstszym scenariuszem jest wykorzystanie jej w procesach biznesowych. Bardzo ważną cechą serwisu jest to, że można go szkolić o nowe wyrażenia. Można to zrobić ręcznie, za pomocą interfejsu użytkownika lub… za pomocą interfejsu REST API usługi. Pokażę Ci, jak to zrobić za pomocą przepływu Power Automate.
 • Odczyt MessageType statusu SAP używając Power Automate Desktop
  Kiedy budujesz RPA do obsługi procesów w SAP, dobrą praktyką jest sprawdzanie, jaka wiadomość wyświetla się na pasku stanu/ statusu za każdym razem, gdy bot potwierdza wstawione dane na ekranie lub próbuje z niego przejść na inny. Powinno się to robić w celu weryfikacji, czy nie wyświetla się żadne ostrzeżenie ani komunikat o błędzie, który powinien obsłużyć bot.
 • Uruchamianie jednego flow z wielu list SharePoint
  Ten post został zainspirowany sytuacją, z którą spotkałem się u jednego z moich klientów. Migrowałem SharePoint 2010 do SharePoint Online i w jednej witrynie klient posiadał wiele list, na których użytkownicy mogli tworzyć elementy. Za każdym razem, gdy ktoś utworzył lub zaktualizował element, przepływ pracy programu SharePoint Designer wysyłał im wiadomość e-mail z potwierdzeniem. Istotne było to, że listy korzystały z tej samej definicji przepływu pracy, skopiowanej dla każdej listy.
 • Wzorzec sprawdzania zablokowanego pliku w Power Automate
  W usłudze SharePoint Online za każdym razem, gdy tworzysz bibliotekę i włączasz, lub nie opcję „Wymagaj wyewidencjonowania” przed edycją dokumentów, użytkownicy mogą otwierać pliki do współpracy w przeglądarkach lub w lokalnych aplikacjach Office. Gdy to zrobią, plik staje się zablokowany przed dostępem, np. przy próbie zmiany jego metadanych. Jeśli utworzysz przepływ Power Automate, którego celem jest zaktualizowanie metadanych pliku lub jego stanu zatwierdzenia, zakończy się niepowodzeniem podczas próby wykonania tej akcji.
 • Dostęp do danych instancji Power Automate Desktop
  Ten post jest całkowicie poświęcony opisowi struktury Dataverse używanej do przechowywania szczegółów dotyczących uruchomień wszystkich przepływów Power Automate Desktop. Lub jak dziś są nazywane: cloud flows i desktop flows utworzone przy użyciu platformy Power Automate.
 • Obejście limitu 2000 elementów dla funkcji Collect w Power Apps
  To będzie krótki post. Chcę podzielić się z Wami moim podejściem do obejścia progu zwanego limitem wierszy danych (row data limit), który uniemożliwia funkcji „Collect” uzyskanie większej liczby pozycji niż ta, określona w ustawieniach. Źródłem danych w moim przypadku jest SharePoint.
 • Zabezpieczanie odpowiedzi z Actionable Messages
  W moim poprzednim poście przeprowadziłem Cię przez listę kroków wymaganych do zbudowania, wysłania i obsługi odpowiedzi z Adaptive Cards jako Actionable Messages w Outlooku. Powiem C teraz, jak zabezpieczyć odpowiedź.
 • Adaptive Cards w Outlook – kompletny przewodnik
  Minęło trochę czasu, odkąd pierwszy raz pomyślałem o napisaniu tego postu. Ostatnio dostałem więcej pytań na ten temat i zdałem sobie sprawę, że rzeczywiście jest wątek o Adaptive Cards, o którym jeszcze nie pisałem. Pozwól zatem, że naprawię to niedopatrzenie przy pomocy tego kompletnego przewodnika.
 • Wysyłanie Adaptive Cards do wielu użytkowników w Teams
  Wielokrotnie zadawano mi to pytanie – jak przypisać jedną kartę Adaptive Card wielu użytkownikom Microsoft Teams, a następnie zebrać odpowiedzi. Chodzi o to, że akcja „Send Adaptive Card to Teams user and wait for response” pozwala nam zbierać tylko jedną odpowiedź na raz. Więc jak możemy to zrobić?