Top
Photo by pine watt on Unsplash

Osadzanie obrazków wewnątrz maili z Power Automate Desktop


Niedawno spotkałem się z koniecznością wysłania wiadomości e-mail z Power Automate Desktop, w której obrazek nie miał być po prostu załącznikiem, a widoczny w jej treści. Żadna funkcja, umożliwiająca zrealizowanie tego zadania nie jest dostępna z poziomu interfejsu użytkownika, jednak jest to możliwe!

Content-ID na ratunek!

Trick polega na użyciu CID wewnątrz treści wiadomości. Jak to zrobić? Wykonując poniższe kroki:

  1. Upewnij się, że opcja „Body is HTML” jest włączona,
  2. Dodaj załączniki, które zostaną wysłane z wiadomością wraz z tymi, które planujesz wyświetlić wewnątrz treści,
  3. Wewnątrz kodu HTML treści wiadomości, użyj <img src="cid:[nazwa załącznika wraz z rozszerzeniem]" /> wraz ze wszystkimi właściwościami HTML, jakie chcesz użyć.

I tyle! Gdy wyślesz wiadomość i otworzysz ją w Outlooku, załączniki do których istnieją referencje cid wewnątrz treści nie będą widoczne jako regularne załączniki (są ukryte).

Poniższy GIF prezentuje całe rozwiązanie. Po uruchomieniu RPA robi zrzut ekranu części mojego bloga, następnie wysyła go przy użyciu wiadomości w Outlook. Na koniec, wiadomość zostaje otworzona w Outlook i widać, jak zrzut ekranu wyświetlony jest wewnątrz treści, nie ma go zaś widocznego jako załącznik.

Teraz kolej na Ciebie 😉


Tomasz Poszytek

Cześć! Nazywam się Tomasz. Jestem ekspertem w dziedzinie automatyzacji procesów i budowaniu rozwiązań dla biznesu z użyciem Power Platform. Jestem Microsoft MVP i Nintex vTE.

2 komentarze
  • Paweł

    Hej

    Można to też zrobić w inny sposób. Uruchomić Outlooka poprzez „Run application” , za pomocą „Clik UI element in window”, „Send keys” – utworzyć e-maila. Potem korzystając z kopiowania obrazka do schowka – wkleić obraz w treść e-maila. W rozwiązaniach, w których odbiorcy otrzymują ode mnie jednostronny statyczny dashborad z Excela, aby ominąć jeden krok (nie muszą otwierać Excela) – wklejam w treść e-maila – obraz.

    30 maja, 2023 at 7:59 am Odpowiedz

Wyślij komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.