Top

Uprawnienia delegowanych zadań zatwierdzania w Power Platform


Ten post odnosi się bezpośrednio do mojego najnowszego filmu, w którym opisuję brakujące kroki wymagane do naprawdę pomyślnego delegowania zadania do użytkownika mającego rolę Environment Maker przy użyciu przepływów w chmurze Power Automate i danych zadan zatwierdzania przechowywanych w Microsoft Dataverse.

W filmie opowiadam, że nie wystarczy po prostu utworzyć i przypisać zadania nowemu zatwierdzającemu, poprzez dezaktywację istniejącego rekordu w tabeli Approval Request i utworzenie nowego, którego właścicielem jest nowy zatwierdzający. Należy również upewnić się, że rekord nagłówka procesu zatwierdzania, utworzony w tabeli Approval, jest udostępniany nowemu zatwierdzającemu.

Aby udostępnić ten rekord, w swoim przepływie w chmurze musisz dodać akcję „Perform an unbound action”, która wykona akcję „GrantAccess”.

Celem tej akcji jest powiązany wiersz z tabeli Approval – należy użyć następującego wyrażenia:

msdyn_flow_approvals(<<GUID rekordu APPROVAL - jako tekst>>)

Następnie musisz wstawić JSON, który zapewni nowemu zatwierdzającemu dostęp do odczytu tego rekordu. Aby to osiągnąć, skopiuj i wklej poniższy kod JSON:

{
  "Principal": {
    "systemuserid": "<<GUID nowego zatwierdzającego z tabeli Users>>",
    "@odata.type": "Microsoft.Dynamics.CRM.systemuser"
  },
  "AccessMask": "ReadAccess"
}

Pamiętaj, aby poprzedzić „@odata.type” dodatkowym symbolem „@”, aby wyglądało to tak: „@@odata.type”, w przeciwnym razie flow checker potraktuje to jako błąd. Akcja będzie wyglądać następująco (oprócz danych dynamicznych – być może w Twoim przypadku będzie inaczej):

Perform an unbound action configuration

To jest w zasadzie wszystko. Teraz, zanim utworzysz nowy rekord w tabeli Approval Request, upewnij się, że nagłówek w tabeli Approval jest udostępniony nowej osobie na poziomie odczytu.


Tomasz Poszytek

Cześć! Nazywam się Tomasz. Jestem ekspertem w dziedzinie automatyzacji procesów i budowaniu rozwiązań dla biznesu z użyciem Power Platform. Jestem Microsoft MVP i Nintex vTE.

Brak komentarzy

Wyślij komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.