Top
Photo by JJ Ying on Unsplash

Bezpośredni link do zadania zatwierdzania w Power Automate


Ten post będzie krótki. Czasami może być konieczne wysłanie użytkownikowi bezpośredniego linka do jego zadania zatwierdzania w Power Automate. Oto i on!

Może istnieć wiele scenariuszy, w których potrzebujesz bezpośredniego linku do zadania zatwierdzenia. Na przykład podczas tworzenia zatwierdzeń wokół elementów programu SharePoint. W czasach, gdy firmy korzystały z SharePoint Workflow Manager i wszystkie zadania były przechowywane w witrynie, w której odbywało się zatwierdzanie, odnalezienie przypisanych do siebie zadań było bardzo intuicyjne dla użytkowników.

Dzisiaj, kiedy Power Automate jest niezależny od SharePoint, czasami użytkownicy są zdezorientowani i nie bardzo wiedzą, gdzie powinni szukać swoich zadań.

Jednak dzięki bezpośrednim linkom do zadań zatwierdzania możesz po prostu utworzyć listę z linkami do zadań przypisanych do określonych użytkowników, utworzyć widok przedstawiający zadania „Przypisane do mnie”, a następnie po utworzeniu zatwierdzenia wypełnić ją szczegółami przypisanych zadań:

Populating a list of assigned tasks in SharePoint

Po utworzeniu elementów listy, przepływ pracy może rozpocząć oczekiwanie na zakończenie wszystkich wymaganych zadań.

Bezpośredni link do zadania zatwierdzania jest dość prosty:

https://make.powerautomate.com/environments/[ENVIRONMENT ID]/approvals/received/[APPROVAL ID]

Możesz też dodatkowo dodać parametr wyniku zadania, na końcu adresu URL, który ustawi domyślny wynik dla zadania, np.: ?response='Approve' lub ?response='Approve' , lub ?response='Reassign'.

A jeśli chcesz wkleić je jako wyrażenie, będzie mieć postać następującą (zakładając, że nie zmieniłeś nazwy akcji „Create an approval”):

https://make.powerautomate.com/environments/@{workflow().tags.environmentName}/approvals/received/@{body('Create_an_approval')?['name']}?response='Approve'

Po prostu skopiuj powyższe i wklej. Tak, link jest taki sam dla każdej z przypisanych osób. Jednak w zależności od zalogowanego użytkownika wyświetlane jest przypisane mu zadanie. Ponieważ użytkownik nie może mieć przypisanych więcej niż jednego zadania w tym samym procesie zatwierdzania, więc ma to sens, prawda? 🙂 Powodzenia! 🙂


Tomasz Poszytek

Cześć! Nazywam się Tomasz. Jestem ekspertem w dziedzinie automatyzacji procesów i budowaniu rozwiązań dla biznesu z użyciem Power Platform. Jestem Microsoft MVP i Nintex vTE.

2 komentarze
 • Piotr Woźniak

  Witaj,

  Dopiero co odkryłem twoją stronę ale myślę że będę tu częstym gościem.
  Dziękuje że dzielisz się swoją wiedzą.

  Podrawiam

  1 lipca, 2023 at 4:29 pm Odpowiedz

Wyślij komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.