Top

O mnie

Tomasz Poszytek

Cześć!

Nazywam się Tomasz Poszytek, Microsoft Business Applications MVP. Od ponad 8 lat pracuję przy projektach, których celem jest budowa rozmaitych aplikacji na SharePoint. Swoją przygodę z tą platformą rozpocząłem jeszcze na początku 2000 roku (zupełnie nieświadomie), próbując swoich sił z aplikacją FrontPage. 

Po dłuższej przerwie i kilku innych zajęciach powróciłem finalnie (i znów nie do końca świadomie) do pracy z SharePoint, tym razem w wersji 2007 i… tak się potoczyło. Aktualnie największy nacisk kładę na rozwój w zakresie produktów chmurowych, zebranych pod wspólnym szyldem Office 365. Jestem zawodowo i prywatnie zafascynowany tematyką automatyzacji procesów, cyfrowej transformacji przedsiębiorstw, wirtualnych miejsc pracy i narzędziami wspierającymi pracowników w tym zakresie.

Doświadczenie zdobywałem w wielu firmach z obszaru „integratorów”, tworząc zarówno portale intranetowe, jak i mające konkretny cel aplikacje biznesowe, zwykle w roli analityka i konsultanta (a niejednokrotnie również kierownika projektu), podpisującego  się obiema rękami pod pojęciem „no-code”, czyli wytwarzania aplikacji opierając się na funkcjach dostarczanych przez platformę, wymagającymi odpowiedniej konfiguracji, zaangażowania dodatkowych aplikacji firm trzecich, jednak unikającego dedykowanych rozwiązań programistycznych.

Obecnie skupiam się głównie na pracy z narzędziami Power Platform, dostarczając projekty w Power Automate i Microsoft RPA. Buduję również aplikacje biznesowe przy użyciu Power Apps i wizualizacje danych za pomocą Power Bi (chociaż nie jest to coś, w czym czuję się naprawdę mocny :)). Od ponad 4 lat Office 365 jest platformą dla prawie wszystkich projektów, w których pracuję, SharePoint Online to zazwyczaj źródło danych, ale budowałem również rozwiązania z SQL Server i Common Data Service (CDS).

Jestem również bardzo aktywnym członkiem społeczności, piszę posty na blogach, nagrywam filmy na YouTube, przemawiam na różnych międzynarodowych konferencjach i spotkaniach oraz wspieram społeczność w każdy możliwy sposób. Za wszystkie moje działania Microsoft przyznał mi w 2019 roku tytuł Most Valuable Professional (MVP) w kategorii Business Applications.

Nintex Certified Partner
Tomasz Poszytek Nintex Virtual Technical Evangelist

Od ponad roku pracuję z platformą służącą automatyzacji procesów – Nintex, będąc jednocześnie certyfikowanym partnerem oraz Nintex vTE (Nintex Virtual Technical Evangelist). Na platformie Nintex z powodzeniem opracowuję i wdrażam procesy biznesowe, HR-owe, IT czy finansowe.

Zapraszam do kontaktu i pozdrawiam,

Tomasz Poszytek