Top

Communication Sites – gdzie one są?


Wczoraj przeglądałem Twitter z lekkim smutkiem, ponieważ wiele osób pisało o tym, że na ich tenantach Communication Sites już są, tymczasem ja nie byłem w stanie znaleźć ich na swoim. Czytałem, że aby je zobaczyć, należy mieć w ustawieniach tenanta włączone „First release”, jednak mimo tego wciąż ich nie mogłem tworzyć.

W międzyczasie znalazłem tweet, w którym wyczytałem, że nie wystarczy mieć włączonego „First release for everyone”, ale należy przełączyć to na „First release for selected users”. Przejdź do https://portal.office.com/adminportal/home#/companyprofile i zmień „Release preferences” wskazując swoje konto jako jedno z tych „wybranych” 🙂

Po przełączeniu odczekałem około godziny i… cóż, o ile po drodze stało się coś dziwnego, ponieważ wszystkie witryny i listy, które dotąd używały „Modern” UI przełączyły się na „Classic” i straciły możliwość powrotu do „Modern” (nie udało mi się włączyć nowego interfejsu nawet PowerShellem):

I gdzie je znaleźć?

Ale gdy wróciłem na stronę główną mojego SharePoint Online (https://[nazwa-tenanta].sharepoint.com/_layouts/15/sharepoint.aspx), one już tam na mnie czekały 🙂

Communication Sites już są, tutaj, w Office 365!

I to fakt – utworzenie nowej Communication Site zajmuje mgnienie oka. Po krótkiej chwili byłem w stanie rozpocząć moją przygodę z tymi nowymi rodzajami witryn:

Moja pierwsza Communication Site

Powodzenia w poszukiwaniach! 🙂


Tomasz Poszytek

Cześć! Nazywam się Tomasz. Jestem ekspertem w dziedzinie automatyzacji procesów i budowaniu rozwiązań dla biznesu z użyciem Power Platform. Jestem Microsoft MVP i Nintex vTE.

Brak komentarzy

Wyślij komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.