Top

Uruchamianie WinAutomation z UI flows


Nie tak dawno temu napisałem post, w którym opisałem sposób integracji WinAutomation z przepływami UI flows (tutaj). Wydanie dedykowanego connectora nie zajęło Microsoftowi dużo czasu! Robi praktycznie to samo co uruchamianie poprzez konsolę, ale… Jest znacznie łatwiejszy w użyciu!

Ogólna idea pozostaje taka sama – przepływy UI flows używają WinAutomationController.EXE do wyzwalania procesów i przekazywania argumentów.

Ważne! Upewnij się, że masz zainstalowane najnowsze wersje UI flows (1.1.76.20165 lub nowsza) i WinAutomation (v. 9.2.1 lub nowsza).
Najnowsze wersje aplikacji możesz pobrać klikając na linki:
UI flows: https://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=2102613
WinAutomation: http://assets.winautomation.com/releases/WinAutomationSetup.exe

Aby użyć nowej akcji, wystarczy przejść do przepływów UI flows i utworzyć nowy przepływ (lub edytować istniejący). Zamiast używać scope „Record app” (możesz go usunąć), który jest domyślnie obecny podczas tworzenia nowego przepływu:

Dodaj nową akcję: „WinAutomation”:

Po dodaniu wprowadź ścieżkę do procesu, dokładnie taką samą jak struktura folderów w Eksploratorze Procesów, np .:

A następnie w polu „Command line arguments” dodaj argumenty oddzielone spacjami, które chcesz przekazać do instancji WinAutomation.

Ważne! Jeśli przekazywane wartości mogą zawierać spacje, pamiętaj by wstawione zmienne otoczyć cudzysłowami! Inaczej zostaną potraktowane jako osobne wartości.

Możesz dodatkowo skonfigurować czas oczekiwania przepływu interfejsu użytkownika po wykonaniu tej akcji, na wypadek gdybyś chciał dodać kolejną akcję, aby uzyskać wartość z interfejsu użytkownika (jest to jedna z metod uzyskania wyniku z WinAutomation i przekazania go z powrotem do przepływu UI flows):

Mam nadzieję, że post okaże się przydatny. Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je w komentarzach poniżej!


Tomasz Poszytek

Cześć! Nazywam się Tomasz. Jestem ekspertem w dziedzinie automatyzacji procesów i budowaniu rozwiązań dla biznesu z użyciem Power Platform. Jestem Microsoft MVP i Nintex vTE.

Brak komentarzy

Wyślij komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.