Top

Seria o PVA – topic System Fallback


Znasz to uczucie? Wiesz, jakie pytanie chcesz zadać chatbotowi, ale nie jest skonfigurowany tak, aby na nie odpowiedzieć, więc zamiast poinformować Cię, że nie zna odpowiedzi, wciąż prosi o ponowne sformułowanie pytania?

Cóż, Power Virtual Agents dotąd były również takim botem. Jeśli użytkownik zadawał pytanie, na które PVA nie zostało odpowiedzi (nie byl skonfigurowany topic z frazami wyzwalającymi pasującymi do pytania użytkownika), bot dwukrotnie pytał użytkownika o ponowne sformułowanie pytania, więc użytkownik finalnie musiał wpisać to pytanie trzy razy, zanim bot faktycznie powiedział napisał, że nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie, i przekazuje je do agenta.

Oczywiście, o ile funkcjonalność przekazania konwersacji do agenta była skonfigurowana 😉

System Fallback

Wraz z wprowadzeniem aktualizacji 2020 Wave 1, PVA zostało wyposażone w nową funkcjonalność, która nazywa się System Fallback. Dowiedz się z filmu, jak tego używać:

Konfiguracja System Fallback

Kliknij na ikonkę ustawień i potem na opcję „System Fallback”:

Teraz kliknij przycisk „Add” wewnątrz okna modalnego:

Po skonfigurowaniu wystarczy kliknąć „Go to fallback topic”, aby skonfigurować przebieg konwersacji w tym konkretnym temacie:

I to wszystko! Mam nadzieję, że pozwoli to zaoszczędzić godziny frustracji Twoim użytkownikom.

Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je w komentarzach poniżej!


Tomasz Poszytek

Cześć! Nazywam się Tomasz. Jestem ekspertem w dziedzinie automatyzacji procesów i budowaniu rozwiązań dla biznesu z użyciem Power Platform. Jestem Microsoft MVP i Nintex vTE.

Brak komentarzy

Wyślij komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.